Úvodní stránka > Co je nového

Novinky a aktuality

Vyhlášení výběrového řízení na pozici „Ředitel/ka Vědecké knihovny v Olomouci, příspěvková organizace“

Informujeme o vyhlášení výběrového řízení na pozici „Ředitel/ka Vědecké knihovny v Olomouci, příspěvková organizace“, o němž na základě rezignace RNDr. Jitky Holáskové rozhodla Rada Olomouckého kraje usnesením č. UR/67/40/2019 ze dne 17. 6. 2019.

GDPR

dovolujeme si Vás tímto informovat o přijmutí změn v oblasti ochrany osobních údajů dle nového nařízení EU o ochraně osobních údajů, které je již obecně známé pod zkratkou GDPR.

Ročenka 2014

...

500 nádob

Shrnutí archeologických nálezů z dálnice D1 v místech, kde se bude zanedlouho stavět

Přednáška v Holešově

Na první únorové úterý naplánovalo Městské muzeum a galerie v Holešově přednášku, která měla místním zájemcům přinést novinky z archeologických výzkumů na Holešovsku. Mgr. Miroslav Daňhel z Archeologického centra se soustředil na srovnání loňských nálezů z Količína s dosavadními výzkumy. Představil také unikátní pravěkou studnu z Pravčic a výsledky mezioborové spolupráce. Druhý přednášející, Mgr. Miroslav Popelka z ÚAPP v Brně, hovořil o několika drobných výzkumech a mezi nimi i o dokumentaci nálezových situací v centru Holešova. Představeny byly i  pozoruhodné nálezy učiněné detektory kovů. Více než padesát posluchačů potvrdilo bohatou místní tradici zájmu o dějiny regionu.
Zobrazeny výsledky 1-5 (z 17)
  < 1 - 2 - 3 - 4  >